Něco málo do začátků

7:23

Krásný den všem!
Přemýšlela jsem, jestli takovýto článek vůbec psát, je toho všude spousty, ale nikde jsem nenašla vše důležité pohromadě. Pro někoho je tento článek možná zbytečný, ale pár rad do začátků zdravého životního stylu určitě ničemu neuškodí a třeba to někomu i pomůže.  :)
1. 
Jedna z hlavních věcí, kterou si musíte uvědomit hned na začátku je, že změnu podstupujete pro sebe, pro svoje tělo. Vaše tělo je jediné teritorium, ve kterém opravdu strávíte celý život, a myslím, že už jen to stačí k zamyšlení, jestli to nestojí za změnu. Vaše zásadní věta by měla být, chci se ve svém těle cítit dobře.2. 
Dalším bodem na seznamu je pozitivní myšlení. Hledejte to dobré na všem, i na maličkostech. Radujte se ze sebemenších pokroků, na všem špatném hledejte i pozitiva, uvidíte, že se na Vás ten svět bude hned více usmívat (a stejně tak vy na něj). 
:)Jestliže chcete začít žít zdravě a dopřávat tělu jen to nejlepší, nese to změnu i na jídelníčku a pohybu.

3.
Začneme u jídelníčku. Jezte pravidelně, rozložte si jídlo buď do 3 větších porcí, nebo třeba do 5 menších porcí, záleží jen na vás, co Vám bude vyhovovat. Hlavně jezte tak, aby jste nebyli hladoví. Vybírejte si zdravější varianty, jezte hodně zeleniny, a snažte se omezit průmyslově zpracované potraviny, které vašemu zdraví především škodí. Jídlo si vychutnávejte a dělejte si na něj čas. 

Samozřejmě nezapomínejte na pitný režim, minimálně 2 litry nejlépe čisté vody. :)
4.
Zařaďte do svého denního programu pohyb, ať už to jsou procházky, cvičení, jízda na kole, plavání, běhání, návštěva fitness centra, najděte si něco, co vás bude bavit a dělejte to. Uvidíte, jakmile se začnete hýbat vaše tělo se bude cítit mnohem lépe. A neříkejte, že na to nemáte čas, to jsou pouhé výmluvy.5.
Když začnete a budete si věřit, zamilujete si takový způsob života. Stačí jen chtít. Nesmíte se nechat ovlivňovat okolím, jděte do toho bez myšlenek na okolní svět, tělo se Vám odvděčí!Snad to některým z vás pomůže se rozeběhnout od startovní čáry, držím všem palce, a na závěr už jen .. 

6. 
NEVZDÁVEJTE SE A NEZASTAVUJTE SE V CESTĚ ZA SVÝMI SNY, TO JE TO NEJHORŠÍ CO MŮŽETE UDĚLAT!!  Mějte se krásně,

S.


You Might Also Like

4 komentářů

Moc děkuji za každý komentář a návštěvu mého blogu! :)