JILLIAN MICHAELS 30 DAY SHRED

16:19

Konečně je tu páteční odpoledne, to volá po novém článku.
Pár lidí se na mě obracelo s otázkami ohledně Jillian a rozhodla jsem se tu pomocí článku odpovědět snad alespoň na většinu.

O programu

Jillian Mihaels vytvořila spoustu workoutů zaměřující se na různé partie, či přímo full body cvičení. Program 30 day shred je dá se říct pro každého. Jediné co k tomu potřebujete jsou činky od 0,5 kg do 3/4 kg, záleží jen na vás. Může to cvičit jak muž, tak žena, jak začátečník tak pokročilý. Konkrétně se jedná o 3 levely, každý cvičíte po dobu deseti dní 20 minut.

Jak to u mě bylo a je se cvičením?

Na tento program jsem narazila zhruba před dvěma lety, kdy jsem ho ale cvičila tak, jak se mi zrovna zachtělo a po 2 týdnech mě to přestalo bavit. Byl to program, kterým jsem veškeré moje cvičení začínala (vynecháme-li takové ty začátky typu udělám si 50 dřepů, 50 sedů lehů a tím bych pro dnešek skončila, to určitě stačí).
Poté jsem přešla k cvičením podle videí na youtube (většinou to bylo Passion4Profession, či programy Jillian zaměřené na mojí nejproblémovější partii - břicho). Dále to bylo Nike+ training club, který mi nesmírně vyhovoval a pomohl. Mohla jsem si každý den cvičit to, na co jsem měla chuť, to, co mi vyhovovalo náročností i časovými možnostmi. (Jestli aplikaci neznáte, určitě ji omrkněte.)
Další cvičení byl právě program 30 day shred. Začala jsem ho cvičit v lednu 2015, kdy jsem si řekla, že ty 2 měsíce, které mi do operace zbývají, budu pohybu věnovat času dostatek. V březnu jsem podstoupila operaci skoliózy a následující půl rok jsem začínala vše od znovu, učila jsem se sedět, stát, chodit, všechno nanovo.
V červenci mi doktoři povolili jízdu na kole a plavání. Byla jsem ráda, že se můžu zase trochu hýbat, ale moc času jsem tím netrávila, to lenošství se mi nějak moc zalíbilo. Ovšem se stravou to bylo ještě horší, byli prázdniny, a já jsem se opět zklamala, nebyla jsem schopná si dát režim, jedla jsem všechno co mi přišlo pod ruku a z těch jídel mi pak po většinu času bylo špatně, ale přeci nemůžu neochutnat tamto a tamhleto, že?
Co myslíte, veškerá snaha která trvala přes rok, zmizela a já vše nabrala zpět. Neměla jsem režim a zrcadlům jsem se vyhýbala obloukem.
S kamarádkou jsme si řekli, že od září, jakmile začneme chodit do školy, se pokusíme o zdravou stravu, a začneme právě se zmiňovanou Jillian a ten režim tam zavedeme. Od 1. září jsem cvičila skoro každý den (myslím, že jsem to vynechala celkem 4x), cviky jsem si upravovala podle toho, co mi záda dovolili. S jídlem to tak růžové nebylo, jelikož pro mě bylo dost těžké se z půlročního ládování se přejít na řežim čistě stravy zdravé. A právě kvůli tomu, jak jsem jedla, jsem si myslela že ty výsledky, nebudou nějak výrazné. Ale právě naopak, byla jsem mile překvapená. Na váze jsem zhubla -3,5 kg, což mi za tak krátkou dobu přijde skvělé. Za mě program jedině doporučuji a rozhodně jsem se do něj nepouštěla naposledy.
Žádné fotky před a po nemám, ale poslední den po odcvičení programu jsem si tu fotku neodpustila. :D


S.

You Might Also Like

3 komentářů

 1. Super článek :) ta páteř před operací vypadá hrozně tyjo :(( neumím si představit, jaký to musí být, když ti operují páteř... a je fajn, že na tebe měla Jillian účinek, já ji cvičila celý červenec a neúspěšně.. myslím, že jsem tenkrát nezhubla ani kilo :D psala jsem o tom taky článek, kdyžtak se podívej :)
  Getmovin by Deni

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, moc moc ti děkuji, jsi hodná, že jsi se k článku ozvala. To tedy vypadala.. :/ Nikomu nepřeji, by si to musel také prožívat. Měla jsem štěstí, ale bohužel, teď mám špatné období, kdy ta váha leze opět nahoru, snad se brzy zmátořím a zase to vše půjde. Určitě se ráda kouknu! :)

   Vymazat
 2. Článok skvelý.. A čo sa týka operácie skoliózy, high five!
  Prešla som si tým minulý rok na začiatku prázdnin.. Akurát, že ja som mala menšiu komplikáciu s mozgovo-miechovým mokom, kedy ma museli opäť otvárať.. Ale inak prajem až si s chrbticou v poriadku a nebude treba ísť na re-operáciu :)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za každý komentář a návštěvu mého blogu! :)